CHANCA PIEDRA

chanca_piedra_amazona_best
Waga 120 gram

Chanca Piedra – czytaj “czanka piedra” – (łac. Phyllanthus niruri)

Rośnie dziko w Amazonii, głównie w Peru i Ekwadorze. Jest to niewielka roślina dorastająca 30-60 cm. W lecznictwie wykorzystuje się jej nadziemną część. Swoją popularność zdobyła przede wszystkim dzięki właściwościom rozkruszania i usuwania kamieni z organizmu, zyskując w świecie przydomek “łamacz kamieni”.
Spazmolityczne właściwości alkaloidów zawartych w Chanca Piedra wpływają na rozluźnienie mięśni dróg moczowych i żółciowych, pomagając w ten sposób w uwalnianiu się kamieni z organizmu.
Rezultaty badań klinicznych potwierdzają tę  zdolność, jak również skuteczność zioła w profilaktyce chroniącej przed dalszym formowaniem się kamieni.

Zostało także potwierdzone, że jako środek antybakteryjny Chanca Piedra działa na Staphylococcus Aureus i Pasteurella pestis.

Ekstrakt z Chanca Piedra wykazuje również działanie antywirusowe – przeciw WZW typu B.
Ponadto roślina posiada właściwości antyspazmowe, miorelaksujace, przeciwzapalne, ochraniające wątrobę, przeciw pasożytnicze, oczyszczające i tonizujące. 

Właściwości Chanca Piedra

  • usuwa kamienie nerkowe (w przypadku kamieni zamienia je w piasek, redukuje piasek)
  • oczyszcza krew
  • oczyszcza wątrobę
  • wspomaga likwidowanie przebarwień skóry
  • łagodzi trądzik
  • redukuje ilość wapnia w moczu

Od nas kupujesz zmielone zioła, które składają się z: łodyg, liści, nasion, kwiatów. Zmielone zioła mają silniejsze działanie.

Instrukcja Stosowanie Chanca Piedra jest załączona w każdym opakowaniu.